• BIST 96.861
  • Altın 239,407
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 5 °C
  • Ankara 1 °C

Boat Show Aralık ayına ertelendi

Boat Show Aralık ayına ertelendi
10-19 Şubat 2012 tarihleri arasında yapılacağı ilan edilen Avrasya Boat Show, “haksız rekabet girişimi” nedeniyle ani bir kararla 7-16 Aralık 2012’ye ertelend

İSTANBUL- Daha önce 10-19 Şubat 2012 tarihleri arasında yapılacağı ilan edilen Avrasya Boat Show, ani bir kararla 7-16 Aralık 2012’ye ertelendi. Organizasyon tarafından  alınan bu kararın katılımcı firmalara gönderilen duyurusunda gerekçe olarak bir süre önce başlatılan “haksız rekabet girişimi” gösterildi.
Fuarlar savaşında CNR Holding geri adım attı ve daha önce DENTUR desteğinde 10-19 Şubat 2012’de yapacağını duyurduğu 6. Uluslararası Deniz Araçları Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı Avrasya Boat Show’un tarihini değiştirdi.
Henüz CNR’ın web sayfasında yer almayan, sadece fuarın logosuna tıklandığında görülebilen bu tarih değişikliği ile Avrasya Boat Show, 7-16 Aralık 2012 tarihine kaydırıldı.

CNR Expo ilgilileri de bu tarih değişikliğini onayladı ve kararın “dün akşam saatlerinde alındığını” belirtti.
CNR Boat Show organizasyonunu düzenleyen DENTUR Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Sipahi ile CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem imzasıyla katılımcılara gönderilen duyuruda da şöyle denildi.

avrasya-boat-show-2012-b.jpg

“Değerli CNR AVRASYA BOAT SHOW Katılımcısı;

17 yıldır, Tekne ve Yat Endüstrimiz’in gelişimine mevcut stratejik konumu ve fiziki imkânları ile ev sahipliği yapan CNREXPO salonlarında; son 5 yıldır CNR Holding ve DENTUR stratejik işbirliğinde CNR AVRASYA BOAT SHOW düzenlenmektedir.

Global Ekonomik krizin tüm olumsuz etkilerine rağmen, sizlerden aldığı güçle dünyanın sayılı tekne fuarları arasına giren CNR AVRASYA BOAT SHOW’un başarısını içerisine sindiremeyen bazı çevrelerin, fuarımızın uluslararası başarısını gölgelemek ve karşısına bir rakip çıkarmak amacıyla başlattıkları çalışmalar, aklıselim tüm deniz severlerinin de yakinen takip ettiği gibi, geçtiğimiz yıl boyunca sektörün gündemini meşgul etmiştir.

Gelinen bu noktada;
CNR ve DENTUR Yönetimi olarak yaptığımız ortak değerlendirme sonucunda,
aşağıdaki hususları sizlerle paylaşmak istiyoruz:

1) Türkiye; Uluslararası Tekne Pazarları arasında son yıllarda giderek ön plana çıkarak, günümüzde dünyanın en hızlı büyüyen birkaç ülkesi arasında yer almaktadır. Tekne Sektörünün krizden çok fazla etkilenen bir sektör olduğu göz önüne alındığında, bunun önemi daha da iyi anlaşılmaktadır.

2) Türk Pazarı’nın başarılı performansında; DENTUR ve CNR işbirliği ile tüm sektörün aynı fuar çatısı altında toplanması ve ICOMIA & IFBSO tarafından da tescillenen bir büyüme gerçekleştirmesinin rolü çok önemlidir.

3) Ancak, üzücü olan nokta şudur ki, bugün CNR AVRASYA BOAT SHOW’a karşı yürütülen kampanya, giderek sektörü kendi içinde bölen ve uzun yıllar süren çabalarla elde edilen kazanımlarımızı riske atarak sektöre zarar veren bir noktaya ulaşmıştır.

4) DENTUR ve CNR yönetimleri olarak, tam da uluslararası bir hüviyet kazanmış iken, CNR AVRASYA BOAT SHOW’a alternatif olarak ortaya çıkarılan fuar girişimlerini ve bu konuda ortaya atılan vaatleri sağlıklı ve gerçekçi bulmadığımızı sizlere değişik vesilelerle aktarmaya gayret ettik. Buna rağmen maalesef bugün gelinen noktada, fuarın ve dolayısı ile sektörün bölünmesi kaçınılmaz hale gelmiştir.

5) CNR ve DENTUR yönetimi olarak bu süreçte, bugüne kadar üzerimize düşeni yaptığımız ve sektöre karşı sorumluluklarımızı yerine getirdiğimize inanıyoruz. Ancak, karşı tarafça her türlü haksız rekabet ve etik dışı yöntemlerin kullanıldığı bu sürecin içerisinde daha fazla yer almamızın, sektörün uğrayacağı zararların daha da büyümesine yol açacağını değerlendiriyoruz.

6) Diğer taraftan, alternatif fuar girişiminin; gerek fuarın lojistik ihtiyaçları ve gerekse ziyaretçi beklentileri açısından bakıldığında, kaçınılmaz gözüken başarısızlığını CNR ve DENTUR tarafından yürütülen mevcut işbirliğini gerekçe göstererek, mazur gösterme ve bu konuda başarısızlığı zaten tescilli olanlara hayali mağdur yaratma fırsatı vermek istemiyoruz. Tam aksine bu girişime ön ayak olan ve onlara destek verenleri kendi sorumlulukları ile baş başa bırakmanın şu anda en doğru hareket olacağına inanıyoruz.

7) Bu gerçekler ışığında; sektörün kalıcı ticari menfaatlerini ve CNR ile DENTUR arasında daha uzun yıllar sürdürmeyi hedeflediğimiz işbirliğimizi de göz önüne alarak, CNR AVRASYA BOAT SHOW’u 07-16 Aralık 2012 tarihlerine erteleme kararı almış bulunuyoruz.

Bu kararın sektör için hayırlı olmasını ve 2012 yılının sektör için başarılı geçmesini dileriz."

Yapılan bu değişikliğin, 18-25 Şubat tarihleri arasında TÜYAP tarafından Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılacak İstanbul Boıat Show nedeniyle katılımın düşük kaldığı gerekçesiyle alındığı sanılıyor.

TurkSail

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.