• BIST 90.787
  • Altın 254,429
  • Dolar 5,8790
  • Euro 6,5887
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 20 °C

BETUYAB Belek'te marka olmayı arıyor

BETUYAB Belek'te marka olmayı arıyor
BETUYAB Başkanı Cemil Uğurlu ve yönetim kurulu sektör temsilcileri ile iletişim ve marka uzmanlarını Kempinski Hotel The Dome'da bir araya getiriyor.

ANTALYA- Belek Turizm Yatırımcıları Birliği'nin düzenlediği, sektör temsilcileri ile iletişim ve marka uzmanlarını Kempinski Hotel The Dome'da bir araya getireceği panelin açılışını Turizm Bakanı Günay yapacak. .

Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB), 29 Mart 2008 Cumartesi günü turizm sektör temsilcileri, iletişim ve marka uzmanlarının bir araya gelecek.
 "Turizmde marka olmak" başlıklı III. Belek Turizm Paneli'nde sektör profesyonellerine yatırım, destinasyon ve ülke markalarını yaratmak için yapılması gerekenler uzmanlar tarafından anlatılıp, tartışılacak.

 

YATIRIM, DESTİNASYON VE ÜLKE MARKASI YARATMAK...

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Ali Atıf Bir'in yapacağı III. Belek Turizm Paneli,  "Turizmde Marka Olmak" ana başlığı altında iki oturumdan oluşuyor. Sabah yapılacak ilk oturumun başlığı "Türkiye'de Destinasyon Markalaşmasına Yönelik Eksikler. Yanlış Bilinenler.  Belek İçin Somut Bir Konumlandırma Önerisi".

 

ÖNEMLİ KATILIMCILAR
Türkiye'de destinasyon markalaması konusundaki yanlışların değerlendirileceği ve Belek markası için somut önerilerin sunulacağı ilk oturumun konuşmacıları, Marka Danışmanı Güven Borça, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Öykü Dialog International Ajans Başkanı Necati Özkan, BETUYAB Yönetim Kurulu Üyesi ve ETS Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, Modern Evliya Çelebi olarak tanıdığımız Ayhan Sicimoğlu ve Silkar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Silahtaroğlu olacak.


AB YOLUNDA TÜRKİYE
Öğleden sonra yapılacak olan oturumda ise TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, Öger Tur'un sahibi ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Vural Öger, TÜSİAD tarafından hazırlatılan "Avrupa Birliği Üyeliği Yolunda Türkiye'nin Tanıtımı" raporuna imza atan Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İpek Altınbaşak, Marka Uzmanı Muhterem İlgüner, Kültür ve Turizm Bakanlığı "Turizmde Marka Kentler" Projesi Sorumlusu Gürsel Gündoğan ve Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanı Kutay Kumbasar, "Türkiye'nin Marka Değerini Yükseltmede Turizmin Rolü" konusunu tartışacaklar.

29 Mart 2008 Cumartesi günü, Kempinski Hotel The Dome Belek'te yapılacak olan III. Belek Turizm Paneli'ne, bakanlık yetkilileri, kamu ve özel sektör temsilcileri, tur operatörleri ile birlikte medya mensupları da katılacak.

 


BETUYAB Başkanı Cemil Uğurlu


BELEK MUCİZESİ

III. Belek Turizm Paneli için BETUYAB Başkanı Cemil Uğurlu, Belek'in dünya turizminde bir marka olma yolundaki başarısında, bakanlık ve turizm yatırımcılarının yarattığı örnek işbirliğinin yattığını söyledi. 
Uğurlu şunları anlattı:  
"20 yıl öncesine kadar sazlık ve bataklık bir alan olan Belek, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Belek Turizm Yatırımcıları Birliği arasındaki işbirliği sayesinde bugünkü konumuna ulaştı. Dünya turizminde ülkemizin potansiyelini ortaya çıkarmak, bir marka olarak algılanmak ve marka iletişimini etkin ve sürekli kılmak birliğimizin öncelikli hedefleri içerisinde yer alıyor.

BETUYAB TÜRKİYE'NİN VİZYONUNU GELİŞTİRECEK
Bu hedef ışığında BETUYAB olarak, 2004 yılında I. Belek Turizm Paneli'ni düzenledik, 2006 Nisan'ında gerçekleştirdiğimiz II. Belek Turizm Paneli'nde "Avrupa Birliği Sürecinde Turizm" konusunu ele aldık. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Belek Turizm Paneli'nin konusunu "Turizmde Marka Olmak" olarak belirledik. Panelde marka konusunda duayenlerin ve turizm sektör temsilcilerinin katılımıyla gerek ülke markası gerekse destinasyon ve işletme markalarının yaratılması ve sürdürülmesi konularının tartışılmasını hedefliyoruz. Panelimiz tüm turizm ve iletişim profesyonellerine açıktır. Türkiye turizmi için vizyon açan, hedefler belirleyen, turizm hedeflerini olumsuz etkilediği düşünülen konulara eğilen ve çözüm önerileri getiren bir birlik olmak hedefi doğrultusunda çalışan BETUYAB bundan sonraki süreçte de dünya turizminde ülkemizin potansiyelini ortaya çıkarmak, bir marka olarak algılanmak ve bu markayı sürekli hale getirmek için çalışmalarını arttırarak sürdürecektir."

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.