• BIST 95.182
 • Altın 265,357
 • Dolar 5,8080
 • Euro 6,6160
 • İstanbul 25 °C
 • Ankara 22 °C

Bayram Ergün: Toplantı yapalım

Bayram Ergün: Toplantı yapalım
TAFED Genel Sekreteri ve AKPAB Kurucu Başkanı Bayram Ergün yaptığı açıklamada, derneklerin bir araya gelerek toplantı yapmasını istedi.

MAGOSA- Şefler yarışıyor organizasyonundaki olaylar üzerine Türkiye Aşçılar Federasyonu- TAFED Genel Sekreteri ve AKPAB Kurucu Başkanı Bayram Ergün yaptığı açıklamada, derneklerin bir araya gelerek toplantı yapmasını istedi. Olayların sorumlusunun başkan Haşim Demirtaş olmadığını belirten Bayram Ergün, “Bu öz eleştiriyi de yapmamız gerekiyor. Bardak doldu ve 23 Mart’tada boşaldı” dedi.

 

Bayram Ergün'ün TAFED Genel Sekreterliği olarak yaptığı açıklama şöyle:

Ağustos 2002 yılında Alanyada dört derneğin biraraya gelerek oluşumunu başlattığı federasyon çalışmaları 10 Haziran 2006 yılında Haşim DEMİRTAŞ Başkanlığında Tüm Türkiye den 8 derneğin katılımıyla kurulmuş ve kamuoyuna açıklanmıştır.
Bu süreçte tüm çalışmalar Dernek Başkanlarının ve yönetimin görevlendirildiği temsilciler nazarında demokratik bir ortamda gerçekleşmiş ve aradan geçen 1 buçuk yıl içinde federasyonumuz 10 derneği bir araya getirmiştir. Bütün bu çalışmalar sırasında çeşitli zorluklar ve sancılar tabiki yaşanmış ancak hiçbir zaman yıkıcı olmamıştır. Amacımız zaten yıkmak değil yapmak yaptıklarımızı güzelleştirmektir. Bu arada her platformda olduğu gibi bizim içimizde de önerileri olmadan, çalışmalara katılmadan daima muhalefet yapanlarımız da var. Olsun bu tablo içinde onlarında yeri var ve olmaya devam da edecektir.

Her zaman kolay olan tavır eleştiridir."Sizin dalgalarla nasıl mücadele ettiğiniz değil limana yanaşıp yanaşamadığınız önemlidir" der ünlü bir söz. yaşadığımız her türlü zorluğa rağmen 10 Ocak 2008 TC. İçişleri Bakanlığının onayıyla Türkiye Ünvanıyla Temsil hakkımızı da aldık ve ufak taşlara takılmadan yolumuza devam etmeliyiz. Federasyonumuzun merkezi İstanbulda ama derneklerimizin çoğunluğunun İstanbul dışında olması nedeniyle alınan kararların yürütülmesi ve uygulanması sadece Başkanımız sayın Haşim DEMİRTAŞın özverili çalışmalarıyla olmuştur, yani pek çoğumuz sözde Başkanımızın yanında olduk.

Bu öz eleştiriyi de yapmamız gerekiyor. Bardak doldu ve 23 Mart’tada boşaldı.
20-23 Mart tarihleri arasında cnr fuar merkezinde düzenlenen mmf fuarında "ŞEFLER YARIŞIYOR" organizasyonunun tüm çalışmalarını şeflerin davetinden yarışma kurallarını yemeklerinden konaklamalarına hatta ulaşımlarına varıncaya kadar tüm yük yine Başkanımızın üzerinde olmuştur ve dernek yönetimleri misafir gibi bu organizasyona katılmıştır.

Hatalar insanlara mahsustur.

Sayın Haşim DEMİRTAŞ ta hata yapmış olabilir. Ama herkes tarafından bilinmektedir ki Başkanın herhangibir yanlı tutum içinde olması kesinlikle mümkün değildir .İyi niyetinden ve yanlız kalmasından kaynaklanan hataları olabilir sadece, tabi ki bu hatalar sorgulanabilir ama sonuçta gelinen noktanın müsebbibi başkan değildir. Yangına benzinle gitmek bizim camiamıza yakışmaz. Telafisi mümkün olan olayları büyütmemek ve herşeyin sonu gelmiş gibi bir düşünce ve davranış içinde olmak hiç kimseye yarar sağlamaz.  
Tepkimizi toplum içinde sesleri yükselterek ve web sayfalarından yayın yaparak değil federasyonu yönetim kurulu toplantısına çağırıp derneklerin tümünün yönetimlarinin katıldığı toplantılar yaparak içimizde vermeliyiz.  Böylelikle dışarıdan gazel okuyanlarada fırsat vermemiş oluruz.  
Demokratik bir platform da bizim camiamıza yakışacak çözümler üretecek ilerlememize katkı sağlayacak olan bir toplantı yapmamız gerektiğine inanıyorum.
SONUÇLARININ HEPİMİZ İÇİN HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE VE EN DERİN SAYGILARIMLA.
Bayram ERGÜN TAFED GENEL SEKRETERİ AKPAB KURUCU BAŞK. .

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
 • Yorumlar 4
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.