• BIST 103.723
  • Altın 272,215
  • Dolar 5,7613
  • Euro 6,3341
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 21 °C

Banu Dedeman - Dedeman Otelleri

Decar A.Ş. Genel Müdürü Banu Dedeman, Dedeman Turizm Yatırımları A.Ş. Satış ve Pazarlama İletişimleri Direktörlüğü görevine atanırken, Club Med Türkiye Bölge Operasyonlarından Sorumlu Direktör olarak görev yapan Tamer Yürükoğlu, Dedeman Turizm Yatırımları A.Ş. Operasyon Direktörlüğü görevine getirildi.

 

1975 yılında Ankara’da doğan Banu Dedeman, Boğaziçi Üniversitesi’nde Hotel Management Sertifika Programı’nı bitirdikten sonra University of Miami’de İşletme eğitimine devam etti. 2002’de Bilgi Üniversitesi Tasarım Yönetimi ve Kültürü Sertifika Programı'na katılan Banu Dedeman, çalışma hayatına ilk olarak 1993’te Yönetici Adayı olarak Dedeman Grubu’nda başladı.

 

3 yıl içinde Decar’ı zirveye taşıdı

1993 ve 1998 yılları arasında Dedeman Holding bünyesinde Finans, Muhasebe ve Halkla İlişkiler gibi çeşitli pozisyonlarda Yönetici Adayı olarak  görev alan Banu Dedeman, 2002-2004 yılları arasında Kurumsal Projeler Direktörü olarak görevine devam etti. Bu sure içinde grubun gayrimenkul ve kurumsal iletişim projelerini yöneten Dedeman, holdingin yeniden yapılanma ve kurumsal yönetim ilkelerine geçiş süreçlerinde etkin rol aldı.

Bu aşamalarda edindiği bilgi birikimi ve yöneticilik tecrübesi ile 29 yaşında grup şirketi olan Decar Rent a Car’ın Genel Müdürlüğüne atanan Dedeman, son 3 yılda Decar’ı dünya zincirlerinin egemen olduğu günlük oto kiralama sektöründe lider konumuna taşıdı.  18 yeni noktada açılan ofisleri ile Türkiye’nin en yaygın operasyon ağına sahip olan Decar, dinamik ve yenlikçi yapısı ile hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkardı. “Drop charge/ Tek yön ” ücretinin kaldırılması, call center ve filo yönetimi konularında yapılan atılımlar ile Decar, sektördeki referans kurum olma özelliğine devam etmektedir.

Genç Yönetici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi,  Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Umut Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Banu Dedeman, 11 yaşında bir çocuk annesidir.  

Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.