• BIST 104.595
  • Altın 229,806
  • Dolar 5,4631
  • Euro 6,1893
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 2 °C

Bakan'dan Çiçekli'ye teşekküar

Bakan'dan Çiçekli'ye  teşekküar
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yaptığı hizmetlerle modern bir yerleşim birimine dönüştüren Çiçekli Belde Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç’a teşekkür etti
SELAHATTİN AKDAŞ-TÜRKİYE TURİZM
VAN- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, köy görüntüsünde olan beldeyi yaptığı hizmetlerle modern bir yerleşim birimine dönüştüren Çiçekli Belde Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç"a teşekkür etti. Çelik “Çiçekli beldesi daha önce bir köy görünümündeydi. Sayın başkan kolları sıvayarak hizmet etti ve üstelikte borcu da yok. Başkan üzerine düşen her şeyi yapıyor. Herkesin huzurunda belediye başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Van"daki gezi ve incelemelerini sürdüren Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, beraberindeki Van Vali Vekili Ali İpek, Ak Parti Van Milletvekilleri Kayhan Türkmenoğlu, Kerem Altun, Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Edremit İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran ve kurum amirleriyle birlikte Çiçekli Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç ve kalabalık vatandaş tarafından belde girişinde karşılanan Bakan Çelik ve beraberindekiler belediye binasına geçtiler. Bakan Çelik ve misafirlerini makamında ağırlayan Kılıç, beldenin sorunları ve yapılan hizmetler hakkında geniş bir brifing verdi.

Ak Parti hükümeti, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik"in ve milletvekillerinin desteğiyle Çiçekli beldesini köy görüntüsünden çıkarmayı başardıklarını anlatan Kılıç, yapılan hizmetlerin vatandaşlar tarafından takdir edildiğini kaydetti.

BELDE"DE 16 KİLOMETRE STABİLİZE ÇALIŞMASI YAPTI…
Kılıç, son 4 yıl içinde Çiçekli beldesine hükümetin sağladığı desteklerle yapılan hizmetleri ise şu şekilde sıraladı :”304 bin Euro"ya 10 bin metre kare alana vatandaşlarımızın dinleneceği ve çocuklarımızın oyun alanında olduğu bir park yaptık. 7 km"lik bir yol genişletme çalışması ve asfalt ile birlikte 16 km"de stabilize çalışması gerçekleştirdik. Beldemizin içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla 1 adet 500 tonluk su deposu ve 7.000 metre içme suyu şebeke hattı döşedik. Belediyemizin İmar planı hali hazır haritası ve mücavir alanları projelendirdik. Belediyemizin araç parkına 1 adet yükleyici loder, 1 adet vidanjör, 1 adet cenaze taşıma aracı ve 1 adet ise hizmet aracı aldık. Ayrıca sivrisineklerle mücadele de kullanılmak üzere ilaçlama makinesi, taziye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet taziye çadırı, belediyemizin idari işlerini daha hızlı yürütmek amacıyla da bilgisayar ağı donatımını gerçekleştirdik. Belediyemizin kısıtlı imkanlarına rağmen halkımıza en hizmeti yapmanın gayreti içindeyiz” dedi.

VAN GÖLÜ KIYISINA SAHİL YÜRÜYÜŞ BANDI YAPILIYOR
Başkan Kılıç, 4 yıl içinde yapılan hizmetlerle birlikte önümüzdeki süreç içinde yapmayı planladığı projelerini ise şu şekilde açıkladı:”Bu yıl içerisinde hazırladığımız projelerimizin en önemlisi ise 2.300 metre uzunluğundaki sahil yürüyüş bandı olacak. Projesi hazır olan sahil yürüyüş bandı ile birlikte dinlenme ve oyun parkı alanı, plaj voleybol sahası, yatların yanaşabileceği Marina da yapılacak. 1 milyon 300 bin YTL"ye mal olacak olan sahil yürüyüş bandı projemizin startını önümüzdeki günlerde vermeyi planlıyoruz. Sahil yürüyüş bandını 2009 yılı sonlarına doğru bitirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bu yıl içinde Çiçekli beldesinde bulunan 5 mahallemize de 5 adet çocuk parkı yapma projemiz de var. Bu yapılan hizmetler saygıdeğer Milli Eğitim Bakanımız ve milletvekillerimizin destekleriyle oluyor. Bende belde halkım adına başta bakanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“BELDESTEN GELEN PARALARI YOL VE SU HİZMETLERİNDE KULLANILMIŞ”
Daha sonra söz alan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Çiçekli Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç"a herkesin huzurunda teşekkür etti. Bakan Çelik, “Değerli arkadaşlar sizlerin huzurunda belediye başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Yılmaz başkan, göreve geldikten sonra sorunlardan hiç çekinmedi ve problemlerin üzerine gitti. Burası yeni bir belde. Başkanın kendisi de ifade ettiği gibi bir köy gibiydi, hatta çok dağınık bir köydü. Ama burası çok dağınık buraya hiçbir şey yapılmaz dendiği zaman bir defa baştan kaybedilmiş demektir. Sayın başkan sağolsun kolları sıvayarak hizmet etti ve üstelikte borcu yok. Ankara"ya geldiğinde bize uğradığı zaman katkı sunacağımız ne destek varsa, yapılabilecek ne varsa onu kendisine sağlıyoruz. Başkan kendisi üzerine düşen her şeyi yapıyor. Stabilize ve asfalt yol olarak 18 km. yol yapılmış olması aslında takdire şayandır. Beldes"ten gelen kaynakları sağ olsun başkan yol ve su hizmetlerinde kullanıyor”

“BELDENİN SAĞLIK OCAĞI 2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRECEK”
Bakan Çelik, daha sonra Çiçekli beldesine yapılan hizmetleri anlattı. Çelik “Buraya ilköğretim okulumuz vardı, anaokulu yapıldı. 10 derslikli taşıma merkezi yapıldı. 16 derslikli lisemiz yapılarak faaliyete geçti. Biz daha önce buraya geldiğimizde belde halkının sağlık ocağı ihtiyacının olduğu söylendi. Yatırım programında olmamasına rağmen hemen devreye girerek, ilave yatırım programına aldırdık. Sağlık ocağı inşaatı devam ediyor. Allah nasip ederse en kısa süre içinde bitirilecek. Beldenin elektrik meselesi için 370 bin YTL"lik bir para tahsil edildi. Ayrıca muhtarlarımızın da bilmesinde fayda var. Bu süre içinde 11 köyümüzün trafo yenilendi. Edremit merkezinde de 5 trafo yenilenmiş. Elektrik hat bakım çalışmaları ayrıca yapılıyor. Ve ayrıca bu beldeye 4 tane trafo yapılmış. TEDAŞ"ın bu yıl yapacağı miktar yaklaşık 750 bin YTL"dir. Bir taraftan beldeye yapılan eğitim, sağlık hizmetleri, TEDAŞ"ın yaptığı çalışmalar ve belediyenin yaptığı su ve yollarla ilgili yapılan çalışmalar inşallah burayı farklı bir şekle büründürecek”

“ÜSKÜDAR-ÇİÇEKLİ KARDEŞ BELEDİYE OLDU”
“Bu arada İstanbul"un Üsküdar Belediyesini de Çiçekli Beldesi"nin ağabey belediyesi olarak ilan ettik. Yanı kardeş belediye yaptık onları. Yani bize bir şey yapmayanı da kardeş, abi yapmıyoruz. Yani ismen kardeş olmanın bir anlamı yok. Edremit"teki köylerimizde şebekeli içme suyu olmayan şuanda yok. Edremit ve Çiçekli ile bağlı olan köyler şuanda Van"ın köyleri içinde en iyi olan köyleridir. Burada Dilkaya köyü ile ilgili bir çalışmanın yapılması gerekiyor. O konuda Kaymakam beyle görüştük. Oradaki sazlıklar, tarihi özellikleri iyi değerlendirmemiz gerekiyor. İnşallah onlarda yapıldığı zaman burası çok farklı olacak. Ben şuan inanıyorum. Belki 5-10 yıl içerisinde değil ama önümüzdeki 30-40 yıl içerisinde Uysal"dan başlayanlar Van"a kadar tek bütün bir şehirden gidecektir. Ben buna inanıyorum. Çünkü Van"ın gelişme akslarından birisi burasıdır. Van-Edremit birleşti, onların arasında bir boşluk yok. Edremit-Çiçekli ile birleşti. Şimdi Çiçekli-Gevaş"la birleşiyor. Burada sazlık falan olmazsa çoktan birleşmişti. Ama oraya doğru da gidiyoruz”

“ÇİÇEKLİ BELDESİ VAN"IN GİRİŞ KAPISIDIR”
“Çiçekli beldesi Van"ın giriş kapısıdır. Giriş kapısı genellikle süslü olması lazım. Buranın adı da "Çiçekli" çiçek gibi olması lazım. Ben insanların yüzüne söylerim. İyi bir hizmet olduğu zaman teşekkür ederiz. 16 yıldır belde olan bir yerleşim birimimiz bu süre içinde bir arpa boyu ileriye gitmemiş. Bizim yaptığımız okulların dışında belediyeden bir gayret göremiyoruz. Bunlar gözden kaçmıyor. Dolayısı ile Çiçekli Belediye Başkanı iyi yoldadır. Allah yolunuzu açık etsin” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ ALTUN"DAN DA BAŞKAN"A TEŞKKÜR…
AK Parti Van Milletvekili Kerem Altun"da “Beldemizin belediye başkanı arkadaşımız Ankara"daki çalışmalarına bizde yakinen şahit olduk. Bende sizlerin huzurunda belediye başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Beldesi için gece gündüz çalıştığını, çaba sarf ettiğine şahit olduk. Bu vesile ile çalışmalarını takdirle izliyorum” dedi.

BAYINDIRLIK BAKANI ÖZAK"I İMAR PLANI İÇİN TELEFONLA ARADI…
Bakan Çelik, Çiçekli Beldesi"nin imar planına hız verilmesi içinde Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak"ı telefonla arayarak destek istedi. Çelik, Bakan Özak"a “Sayın bakanım İmar planının İller Bankası tarafından hazırlanması gündemde, sizler bizzat talimat vermişsiniz. Çiçekli beldesi turistik ve önemli bir yer. İller Bankası bunu hızlandırır biran önce bitirirse sevinirim” dedi. Bakan Özak"ın da telefonda Bakan Çelik"e ilgili birimlere talimat verdiğini ve Çiçekli beldesinin imar planının en kısa sürede bitirileceği sözünü verdiği bildirildi. Bakan Çelik, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte 10 bin metre kare üzerine yapılan park alanını gezdikten sonra Çiçekli beldesinden ayrıldı.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.