• BIST 98.455
  • Altın 219,680
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 0 °C

ARO haberi yalanlamadık

ARO haberi yalanlamadık
Şerif Yenen'in küçük düşüren iddiaları üzerine ARO "Haberi yanlanlamadık" derken iddiaların sahibi DVD’de konuşan Şerif Yenen TÜRSAB’ı da yanılttı.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM


İSTANBUL- ARO"nun ve TÜRSAB"ın kurumsal kişiliğine saldıran ve TÜRSAB"ı küçük düşüren iddiaların sahibi DVD"de konuşan Şerif Yenen TÜRSAB"ı da yanılttı. Ortada iddiada bulunan Şerif Yenen varken iddiayı turkiyeturizm.com yapmış gibi açıklamada bulunan TÜRSAB"ı da yanılttıkları görülüyor. İddiaların sahibi turkiyeturizm.com değil Şerif Yenen'dir. Asılsız iddialarla ARO ve TÜRSAB'ı yıpratmaya çalışan Şerif Yenen'in tavrını doğru görmeyerek kamu adına haber yaptık.
ARO Başkanı Osman Özbuldu'da "Turkiyeturizm.com'un  haberini yalanamadık.Turkiyeturizm.com haberinde ARO ve TÜRSAB'ın haklarını kamu adına korumaktadır" dedi.

ARO BAŞKANI: TURKİYETURİZM.COM'U YALANLAMADIK
ARO Başkanı Osman Özbuldu, yaptıkları açıklamanın turkiyeturizm.com'un haberini yalanlamak değil bilakis kendilei hakkındaki asılsız iddiaların kamuoyuna duyurulduğu için memnun olduklarını belirterek şunları söyledi:
"Açıklamamızda Şerif Yenen'in asılsız iddialarının gerçek olmadığını bildirdik.  Hiçbir zaman turkiyeturizm.com'un haberini yalanlamadık. Aynı DVD bizlere de gönderildi. Biz bu iddialarda bulunan Şerif Yenen'in söylemlerinin asılsız ve yakışıksız olduğunu söyledik. Turkiyeturizm.com bağımsız habercilik yapan bir yayındır. Onun haberinin doğru veya yanlış olduğunu biz tartışamayız. Kaldı ki ortada dağıütılmış bir DVD gibi delil var turkiyeturizm.com bu DVD'ye dayanarak haber yapmıştır. Anladığımız kadarıyla Turkiyeturizm.com haberinde ARO ve TÜRSAB'ın haklarını kamu adına korumaktadır."

YANDAŞ SİTE AKLINA GELENİ YAZIYOR
Ancak ne hikmetse, yandaş sitede yazılan haberde ise “yalanlama” denilirken, iddiada yer alan sözleri ortbas edilmek isteniyor. ARO'nun açıklaması bile çarpıtılarak turkiyeturizm.com hedef alınmak isteniyor.
Haber yapan Turkiyeturizm.com ise Şerif Yenen"in sözleri için “asılsız ve gerçekleri yansıtmayan iddiaları içermektedir” demektedir. yandaş site ise aşka türlü anlamaktadır.  analıyış kıt olunca böyle oluyor.

ŞERİF YENEN KONUŞMASAYDI HABER OLMAZDI
Asılsız iddiaların yer aldığı DVD"deki sözleriyle ARO ve TÜRSAB"ı küçük düşürdüğünü belirmekteyiz. Haberin başlığındaki sözler ise turkiyeturizm.com'a ait değildir ve Şerif Yenen"in DVD"deki sözlerinden alınmıştır. Gazetecilikte önemli sözler başlık olarak verilir. Burada da öyle yapılmıştır.
Aslında Şerif Yenen üyelerine kendisinin meclis çatısı altında bile bulunduğunu vurgulayarak prestij kazanmak istedi. Ancak yanlış sözler ve yanlış hareketler yaptı. Sonunda DVD geri tepti. Meclis çatısı altında kavga iddiası bile korkunçtur.  Meclisin hükmi şahsiyetini de küçük düşürmektedir.
Turkiyeturizm.com habercilik yapmıştır. Turizmin saygın kuruluşları hakkında asılsız iddialarda bulunup, bunu kaydederek DVD şeklinde geniş kitlelere yayan kişinin tavrını habercilik yaparak kamu yararına olmadığını ortaya koymuştur. Türk turizminin "dedikodulara değil, gerçek turizimcilere ihtiyacı vardır" denilmektedir.

TÜRSAB'IN SAYGIN KİŞİLİĞİNE ZARAR VEREN SÖZLER YENEN'İN
Bu nedenle aşağıda yer alan TÜRSAB"ın açıklaması içeriğinde yer alan ifadelerin muhatabı olmadığımızı belirtir saygın kuruluş yönetiminden bu hatayı düzelten açıklama yapmalarını beklemekteyiz.
Aksine biz TÜRSAB"ın onun bunun ağzında sakız olarak bu gibi olaylara alet edelmemesinden yanayız. Haberimizde de Şerif Yenen"i yüce meclisin çatısı altında kavga iddialarını içeren sözleri nedeniyle kınıyor, neden yaptığının araştırılmasını istiyoruz. Bunu bugüne kadar Türk turizmi için ortak çalışmalara imza atmış ARO ve TÜRSAB gibi iki kuruluşun saygınlığının korunması adına diliyoruz.

TÜRSAB'IN YÜREKTEN KATILDIĞIMIZ SÖZLERİ
TÜRSAB'ın açıklamasında yer alan şu sözlere aynen katılıyoruz:
"Türkiye Büyük Millet Meclisi gibi bir ortamda gerçekleştiği iddia edilen bu tartışmanın; bugüne kadar sektör adına ortak çalışmalarda bulunmuş TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) ve ARO (Antalya Rehberler Esnaf Odası) gibi sektörün iki önemli kuruluşunun Yönetim Kurulu Başkanları hakkında böylesine asılsız ve gerçeği yansıtmayan iddialarda bulunulması, son derece üzücüdür. Kaldı ki, TBMM çatısı altında yapılan konuşmaların tümü kayıt altına alınmaktadır."

TÜRSAB"ın yanılgı dolu açıklaması şöyle:

Değerli Meslektaşlarımız,

Bir haber portalının 02.03.2009 tarihli nüshasında "Şerif Yenen: Ulusoy ile Özbuldu tekme tokat küfürlü kavga etti!" başlığı ile yayınlanan haber, asılsız ve gerçekleri yansıtmayan iddiaları içermektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi gibi bir ortamda gerçekleştiği iddia edilen bu tartışmanın; bugüne kadar sektör adına ortak çalışmalarda bulunmuş TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) ve ARO (Antalya Rehberler Esnaf Odası) gibi sektörün iki önemli kuruluşunun Yönetim Kurulu Başkanları hakkında böylesine asılsız ve gerçeği yansıtmayan iddialarda bulunulması, son derece üzücüdür. Kaldı ki, TBMM çatısı altında yapılan konuşmaların tümü kayıt altına alınmaktadır.

Ayrıca, habere atılan başlığın son derece yanlı ve yanıltıcı olduğu değerlendirilmekte olup, ARO'nun konuya göstermiş olduğu hassasiyet doğrultusunda Başkanlığımıza göndermiş olduğu yazı aşağıda siz değerli meslektaşlarımızın takdirlerine sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ
(TÜRSAB)"

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.