• BIST 101.417
  • Altın 234,051
  • Dolar 5,5451
  • Euro 6,2645
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 9 °C

Antalya Gizli Bahçe satılıyor

Antalya Gizli Bahçe satılıyor
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Antalya Gizli Bahçe Turizm Tesisinin ticari ve iktisadi bütünlüğünü satmak üzere ihale açtı. (Fotoğraf: Murat Öztürk)

ANTALYA- TMSF, Antalya Gizli Bahçe Turizm Tesisinin ticari ve iktisadi bütünlüğünü satmak üzere ihale açtı. Antalya Kaleiçi Limanı'nın sahil kesiminde yer alan bölüm, bölgenin en değerli yerini oluşturuyor.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF, Antalya Gizli Bahçe Turizm Tesisi'nin ticari ve iktisadi bütünlüğünü satmak üzere ihale açtı.
TMSF'nin ticari ve iktisadi bütünlük satışına ilişkin duyurusu Resmi Gazete'de yayımlandı.Duyuruda yer alan ifadelere göre Fon tarafından Toprak Seniteri ve Turizm İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. borçlusundan oluşturulan, Antalya Gizli Bahçe Turizm Tesisi ticari ve iktisadi bütünlüğü, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak ihale şartnamesinde belirtilen kayıt ve şartlarla satılacak.
Antalya Gizli Bahçe Turizm Tesisi ticari ve iktisadi bütünlüğü borçluya ait olup Antalya'nın Muratpaşa İlçesi, Selçuk Mahallesi'nd 155 adaİ 29, 30, 34, 35, 36, 37 parselde kayıtlı Hazine arazisine ilişkin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca 22 Aralık 1995 tarihinden itibaren 49 yıllığına kesin tahsis hakkı ve bu gayrimenkullerin üzerinde kurulu tesisteki menkullerle bu varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmelerden oluşmakta.
Muhammen bedeli 3 milyon 400 bin dolar olarak belirlenen ihale için katılımcılardan 340 bin dolar geçici teminat alınacak.

İHALE GÜNÜ, SAATİ VE YERİ
İhale 31 Mayıs 2010 tarihinde saat 11.00'de, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek ve kurulun onayı ile sonuçlandırılacak.
Satış komisyonu, şartnamedeki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren katılımcılar arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların kısa listesini oluşturacak.
Kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden ihaleye açık artırma ile devam edilecek.
Kurul en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde, açık artırma aşamasında en yüksek ilk üç teklifi veren ile ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesi yönünde karar alabilecek.
Kurulun ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık 4 Haziran 2010 tarihinde, saat 11.00'de TMSF'de gerçekleştirilecek.
İhaleye ait şartname bedeli ödenerek TMSF'den satın alınabilecek.
Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları 28 Mayıs 2010 tarihinde saat 17.00'ye kadar komisyona teslim edilecek. (Teklifler peşin olarak ABD doları cinsinden verilecek.)

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.