• BIST 104.862
  • Altın 230,226
  • Dolar 5,4794
  • Euro 6,2177
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 11 °C

Amerika'da Türkiye'ye ilgi

Amerika'da Türkiye'ye ilgi
2.Global Dünya Medikal Turizm Kongresi’nde dünya sağlıkçıları ile buluşan Türkiye’nin sağlık turizmi temsilcileri gösterilen ilgiden memnun kaldılar.
ÖZKAN ALTINTAŞ bildiriyor- TÜRKİYE TURİZM

LOS ANGELES/ABD-Amerika'nın Los Angeles kentinde devam eden 2.Global Dünya Medikal Turizm Kongresi"nde dünya sağlıkçıları ile buluşan Türkiye"nin sağlık turizmi temsilcileri gösterilen ilgiden memnun kaldılar. Hayat Regency Century Plaza"nın Californi salonunda kurulan standlarda birebir görüşmeler yapıldı ve bir çok anlaşma gerçekleşti. Ayrıca konferans salonlarında önemli konuşmacıların katıldığı paneller yapıldı.

Nikaragua'dan gelen sağlık kuruluşları temsilcileri

DÜNYA LOS ANGELES"TE BULUŞTU

Kongrede Türkiye, Almanya, İspanya, Amerika, Brezilya, Güney Kore, Çin, Guam, Filipinler, Guatamala, Kolombiya, Meksika, Arjantin, Hindistan, Ürdün, Kanada, Nikaragua, Kanada, Malezya, Vietnam, Tayvan, Kostarika gibi ülkelerin temsilcileri yer alıyor.
Amerikan Sağlık Turizmi Derneği ile Amerika"dan yurtdışına hasta gönderen kuruluşların LosAngeles Hayat Regency Century Plaza"da 26-28 ekimde düzenlediği dünya kongresine 125 ülkeden 2 bine yakın sağlık sektörü temsilcileri katıldı.. Türk Hava Yolları"nın desteğiyle Türkiye"den Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi - THTDC üyesi turizmciler ve önemli sağlık kuruluşlarının temsilcileri yer alıyor.ŞİKAGO'DA TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM KONGRESİ

Midwest Türk-Amerikan Ticaret Odası,TACCI 12-13 mart 2010"da Şikago"da Türkiye"de Medikal Turizm konulu (Medical Tourism in Turkey) toplantı düzenliyor. Türk Hava Yolları"nın desteğiyle düzenlenen panele Türkiye"den önemli sağlık kuruluşları ve üniversiteler katılarak Amerika"nın sağlık kuruluşlarını Türkiye"de sağlık konusunda verilen hizmetleri ve imkanları anlatacaklar. Ayrıca 2. Chicago Medikal Turizm Konferansı"nda Türk Hava Yolları"nın Amerikalı hastaya getirdiği kolaylıkların önemi ortaya konulacak.


One World Global Helathcare Solutions Başkanı Alex PiperALEX PİPER: İYİ TESİS İYİ HİZMET BEKLENİYOR

Güney Kore"nin Diamond Sponsor, Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi – THTDC"nin Gold Sponsor olarak yer aldığı kongrenin açılışında ilk konuşmayı yapan One World Global Helathcare Solutions Başkanı Alex Piper dünyada gelişen sağlık turizminin önemine değindi. Özellikle hasta, ailesi ve hastane arasındaki ilişkinin sağlıklı kurulması gerektiğini bildirdi.Sigorta şirketlerinin pazarlama ve hizmet sorunu yaşadıklarını anlatan Piper, “Dünyanın bir çok ülkesinde önemli sağlık kuruluşları bulunuyor. Artık hastaya bakım lokal değil global düzeyde yapılıyor. Hastaneler arası bilgi alışverişi ile tedavi istenen düzeyde gerçekleşiyor. Beklenti sade iyi tesis ve iyi hizmete kalıyor” dedi.


THTDC Başkanı Levent Baş, Amerikan Medikal Turizm Derneği Başkanı Rene Marie Stephano

THTDC BAŞKANI BAŞ: 25 HASTANE JCI SERTİFİKALI

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi – THTDC Başkanı Levent Baş, Amerikan Medikal Turizm Derneği Başkanı Rene Marie Stephano ile birlikte katıldığı panelde Türkiye"de 25 hastanenin Joint Commission International- JCI sertifikasına sahip olduğunu belirterek bu sayının giderek arttığını söyledi. Ayrıca Türk Hava Yollarının ulaşım sorununa katkıda bulunmak üzere Amerikalı hastaya cazip indirimler yaptığını anlatan Levent Baş, “THY"nin verdiği yüzde 25 indirim ve bagajı bedava taşıma gibi imkanlar tedavi masraflarının azalmasında büyük fayda sağlıyor” dedi. Levent Baş daha sonra kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

YETKİLİ HASTANE SAYISINDA REKOR TÜRKİYE"DE
Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi – THTDC Kurucu Başkanı Emin Çakmak ile başkan Levent Baş, Türkiye"nin Amerika"nın denetleme kuruluşlarının 25 hastaneye yeterlilik sertifikası vermesiyle tüm ülkeler arasında rekor kırdığını söylediler.
Türkiye"deki sağlık kuruluşlarının. Turizm tesislerinin ve sağlık hizmetinde yer alan tüm sistemin çok profesyonel olduğunu belirten Amerikan Medikal Turizm Derneği Başkanı Renee Marie Stephano “Türkiye Amerikalı hasta için vazgeçilmez ülkelerden biridir. Bu gibi kongrelerde Türkiye"ye Amerikalı hasta göndermeye başladık.2010 yılında Amerikalı hasta sayısı giderek artacaktır.


Medicana International İstanbul Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt ile Erman Süsler ve Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi – THTDC Kurucu Başkanı Emin Çakmak 

2010'DA DÜNYA SAĞLIK TURİZMİ İSTANBUL'DA

Türk Hava Yollarının desteğiyle Los Angeles"te yapılacak kongreye katıldıklarını belirten Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi – THTDC Kurucu Başkanı Emin Çakmak “Türkiye kongrenin Gold Sponsoru olarak katılıyor. Şikago"da yaptığımız toplantıda imzaladığımız anlaşmaya göre 2010 yılında 50 ülkeden 3 bine yakın sağlık turizmine yön veren kuruluş temsilcilerinin katılacağı Global Dünya Medikal Turizm Kongresi İstanbul"da yapılacak. Dünyadan 100"ü aşkın sağlık turizmiyle ilgili kuruluş İstanbul"da buluşacaklar” dedi.


turkiyeturizm.com sahibi Özkan Altıntaş ve Filipin Havayolları Los Angeles Müdürü Gigi Inigo ve Filipinli sağlıkçılar

KATILIMCI LİSTESİ

THTDC- Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi 26-28 Ekim 2009 tarihşeri arasında Los Angeles"te düzenlenen 2.Global Dünya Medical Turizm Kongre"nin Türk Hava Yolları işbirliğinde katıldığı ve Gold sponsor olduğu kongreye giden heyette bulunanlar şöyle:

T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Los Angeles Müşavirliliği Dilek Tan
THTDC Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı: Emin Çakmak
THTDC Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Başkan: Levent Baş
İstanbul Harbiye Satış Arttırma Müdürü Ozan Boztuna
İstanbul Harbiye Corporate Satış Müdürü Orhan Atasoy
Chicago Midwest Pazarlama ve Satış Direktörü Rahşan Acar
Acıbadem Sağlık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Meri Bahar
Acıbadem Sağlık Grubu"ndan Melis Zorluoğlu, Beril Öngen
Dünya Göz Genel Müdür Yardımcısı Selin Peker, Ulusulararası İlişkiler Müdürü Gökhan Yuğrucu
Memorial Hastanesi Uluslarası Direktörü Utku Barın ve Elif Şen
Medicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü Oğuz Engiz
Medicana International İstanbul Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt, Banu Başaran, Erman Süsler
Medicana Çamlıca Hastanesi"nden Hasan Sahin
Yeditepe Universitesi Hastanesi Medikal Direktor Yrd. Dr.Sina Ercan ve Gupse Jular
K2 Mediline Assistance"dan Karcan Yayöz
Aid Assistance"dan Dr.Cüneyt Ersoy
turkiyeturizm.com sahibi ve TRT program yapımcısı Özkan Altıntaş.


Medicana International İstanbul Hastanesi'nden Banu Başaran ziyaretçilere hastanenin hizmetlerini anlattı


Dünya Göz Genel Müdür Yardımcısı Selin Peker


Dünya Göz Genel Müdür Yardımcısı Selin Peker ve Guamlı ziyaretçiler


Dünya Göz Genel Müdür Yardımcısı Selin Peker. İsrailli ziyaretçilere hastaneyi tanıttı

Medikal Yeditepe Üniversite Hastanesi Direktor Yrd. Dr.Sina Ercan ve Gupse Jular standda ziyaretçilerle ilgilendi


Yeditepe Universitesi Hastanesi Medikal Direktor Yrd. Dr.Sina Ercan'da toplantıları izleyerek notlar aldı.


Türk Hava Yolları İstanbul Harbiye Corporate Satış Müdürü Orhan Atasoy , Chicago Midwest Pazarlama ve Satış Direktörü Rahşan Acar, İstanbul Harbiye Satış Arttırma Müdürü Ozan Boztuna


Acıbadem Sağlık Grubu"ndan Melis Zorluoğlu, Beril Öngen


THTDC Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı: Emin Çakmak ziyaretçilere konsey üyelerinin hizmetlerini anlattı


THTDC Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı: Emin Çakmak, Aid Assistance'dan Dr.Cüneyt Ersoy ile ziyaretçilerle ilgilendi.
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.