• BIST 110.477
  • Altın 275,952
  • Dolar 5,8011
  • Euro 6,4759
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 8 °C

Ahmet Doğangün - Genel Müdür

Divan Suites Batumi Hotel Genel Müdürü Ahmet Doğangün, Marmara Üniversitesi- Turizm ve Otelcilik Fakültes, mezunu olup, 30 yıllık meslek hayatında daha; Hilton, Redisson, Dedeman oteller zincirinde üst kademe yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca; İstanbul Swiss Hotel, Göcek Swiss Hotel, Accor Grubu Taksim Sofitel Otelde yöneticilik yapmıştır.

Mersin Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü'nden mezun olduktan sonra iş hayatına 1988 yılında Ankara Hilton International'da başlayan Doğangün sırasıyla; Swissotel İstanbul The Bosphorus ve Göcek Swissotel Marina Resort F&B Müdürlüğü görevlerinde çalıştıktan sonra deneyimlerini yurt dışında geliştirmek üzere The Regent Almaty Kazakhistan F&B Direktörlüğü yaptı.

Doğangün, Konya Hilton F&B Müdürü olarak Türkiye'ye döndükten sonra Dedeman Hotels & Resorts International bünyesinde Dedeman Silkroad Tashkent Özbekistan Oteli Genel Müdür Yardımcılığı'nı üstlendi. Sonrasında Hawtorn Resort Bodrum Genel Müdür Yardımcılığı yapan Doğangün tekrar Dedeman Hotels & Resorts International bünyesine girerek Dedeman İstanbul Genel Müdürü oldu.

Ahmet Doğangün 2009-2010 yıllarında Dedeman Trimontium Princess Plovdiv Genel Müdürlüğü, 2011 yılından itibaren Dedeman Hotels&Resorts International Özel Projeler ve Açılış Genel Müdürü olarak; Dedeman İstanbul, Dedeman Damascus, Dedeman Tashkent ve Dedeman Park Denizli ,Dedeman Zonguldak açılış projelerinde görev aldıktan sonra, 2012-2013 Yıllarında  Dedeman Antalya Hotel & Convention Center, Dedeman Erbil Oteli Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
2013'te DoubleTree by Hilton İstanbul-Avcılar Oteli'nin Genel Müdürlüğü yaptı.
2016 yılında Divan Suites Batumi Hotel Genel Müdürü oldu.

Turizm sektöründe hizmet verdiği dönemde ayrıca 1996 - 1997 yılları arasında bir yıl süresince Sakarya Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak hizmet veren Ahmet T. Doğangün çok iyi derecede İngilizce biliyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.