• BIST 96.844
  • Altın 238,221
  • Dolar 5,8002
  • Euro 6,5226
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 9 °C

Acenteler: Türsab Hepimizin

Acenteler: Türsab Hepimizin
Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak, İstanbul’da Avrupa ve Boğaziçi BYK buluşmasında acenteler “Türsab Hepimizin” dedi.

İSTANBUL – İstanbul’da Avrupa ve Boğaziçi Bölge Yürütme Kurulu üyesi seyahat acenteleri ile üç toplantıda buluşan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkan Adayı ve Hello Turizm Genel Müdürü Emin Çakmak’ın tanıtım toplantısına katılanlar “Türsab Hepimizin” dedi. Emin Çakmak “Göreve geldiğimizde çözemeyeceğimiz sorun yoktur.

emin-cakmak-1b.jpg

Bugünkü yapılan uygulamalar turizme zarar vererek rekabet gücümüzü elimizden almıştır. Sektör darmadağınıktır. Birlik beraberlik yoktur. Seyahat acentelerinin kazançlarını artırarak, haklarını kendilerine kazandıracağız” dedi.

tursab-bogazici-byk1.jpg

Boğaziçi Bölge Yürütme Kurulu üyesi seyahat acenteleri ile Elite World İstanbul Hotel’de yapılan toplantıya Boğaziçi BYK Başkanı İbrahim Ulus ile Türsab Başkanlık Danışmanı Davut Günaydın da katıldı.

tursab-bogazici-byk6.jpg

tursab-ibrahim-ulus.jpg

İBRAHİM ULUS: “TÜRSAB HEPİMİZİN” DEDİ
TÜRSAB Başkan Adayı ve Hello Turizm Genel Müdürü Emin Çakmak’ın söz verdiği Boğaziçi BYK Başkanı İbrahim Ulus sözlerine ‘Türsab Hepimizin’dir” diyerek başladı.
İbrahim Ulus “Mesleğe sahip çıkmak için buradayız. Adayları yalnız bırakmıyoruz. Korumamız gereken Türsab kurumsal yapısı için buradayız” diyerek Emin Çakmak’a başarılar diledi.

tursab-bogazici-byk-vedat.jpg

VEDAT ÖNDAŞ: TÜRSAB GENÇLERE EMANET EDİLMELİDİR
Türsab Hepimizin kadrosunda yönetimde yer alacak olan Nes Travel Genel Müdürü Vedat Öndaş “Türsab’ın yenilenerek gençlere emanet edilmesi gerektiğini düşünüyorum” diyerek şunları anlattı:
“Öncelikle gelmiş geçmiş tüm Türsab ekibine Türsab'ımızı bugünlere getirdiği için teşekkür ediyorum. Öte yandan ben Türsab seçimlerine -bayrağı devralmak- olarak bakıyorum. Eğer bu bir yarış ise Türsab’ı ileriye taşıma yarışıdır. Bayrak yarışıdır. Artık tüm sektörümüz bayrak yarışında bayrağı devralma zamanının geldiğini ve yeni insanların yeni şeyler söylemesi gerektiğini düşünüyor. Ben yenilik isteyenlerin, değişim isteyenlerin sesi olacağım. Tüm birikimimle "hepimizin geleceği" için çalışacağım. Çünkü Türsab hepimizin. 1 Aralık seçim günü benim doğum günüm. Doğum günümü meslektaşlarım ile seçim günü kutlayacağız. O gün Allahın izniyle genç neslin, yeni nesilin yeniden doğum günü olacak” dedi.

vedat-oncel.jpg

Sabancı Üniversitesi'nde -Information Systems in Management- (Yönetimde Bilişim Sistemleri) dalında İngilizce Yüksek Lisans yapan Vedat Öndaş, yirmi yılı aşkın turizm deneyiminin yanında on yıldan fazla süredir seyahat acentası sahibi olduğunu, Türkiye'nin önemli holdinglerinin üst düzey yönetimde yer aldığını ve Türsabı kurumsallaştırmaya kararlı olduğunu söyledi. Ayrıca çeşitli üniversitelerde İnternetten Pazarlama eğitimleri de veren Öndaş, Sabancı Üniversitesinde “Bilgi Teknolojileri Kullanımının Seyahat Endüstrisi Üzerindeki Uluslar Arası Rekabete Etkileri Ve Seyahat Sektöründe Bilgi Teknolojileri Üstünlüğünün Getirileri” konulu rapor hazırladığını, bir çok diğer konunun yanında teknolojik konuda da Türsab’ı ileriye götürmek istediğini ve bugüne kadar edindiği bilgi ve becerilerden tüm seyahat acentelerinin faydalanmasını arzu ettiğini belirtti. Tüm meslektaşlarından 1 Aralık seçimlerinde oylarını istedi.

emin-cakmak-2.jpg

İNTERAKTİF TOPLANTI
Emin Çakmak konuşmasından önce salonda bulunanlara söz vererek, interaktif başlangıç yaptı. Söz alan acenteler İstanbul’da turist taşınması konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler. Emin Çakmak daha sonra tursabhepimizin.org sitesinde yayınladığı projelerini ve Türkiye’nin 81 ili ve 50 ilçesinde görüştüğü seyahat acenteleri izlenimlerini dile getirdi.

tursab-bogazici-byk-mustafa.jpg

MUSTAFA KIRK: TURİZMCİYE KORSAN MUAMELESİ
Bedir Turizm sahibi Mustafa Kırk, “Turizmciye korsan taşımacı muamelesine son verilmelidir. Turizm Bakanlığı belgesi olduğu halde yollarda polisler tarafından çevrilerek, araçlarımız bağlanıyor. Gerçek korsanlar ise serbest bırakılıyor.Türkiye’de kanınlar çıkarılırken kime soruluyor bilmiyorum. Turizmciyi engellemek için kanunlar çıkarılıyor. Kaçak çalışanlara engel olan yok. Rehberlerle acenteler arasında kavgalar çıkıyor.”

tursab-avrupa-byk2.jpg

AVRUPA BYK ÜYELERİ: TÜRSAB YANIMIZDA YOK
Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak’ın Türsab Avrupa Bölge Yürütme Kurulu seyahat acenteleri ile Ottoman Life’s Hotel’de yaptığı toplantıda turizm taşıması gündeme geldi. Türsab Avrupa BYK 2. Başkanı Ekrem Usta’nın yer aldığı toplantıda özellikle havalimanında turizm araçlmarının çektiği sıkıntılar anlatıldı.

tursab-avrupa-byk3.jpg

HAVALİMANINDA TÜRSAB PLAKASI EZİYETİ VAR
Avrupa BYK üyesi seyahat acenteleri “Kaçak çalışanlar karşısında bizi korumayan Türsab’ın aidatını vermek manasız kalıyor. Acente olarak biz fiyat veriyoruz, otelin resepsiyonu bizden farklı fiyat veriyor. Bu arada Türsab aidatlarını geçen yıl ödemedik. Ne arayan var ne de soran… Havalimanında konuklarımızı alamıyoruz. Havalimanında Türsab plakasını koyunca denetim var. Yoksa denetim yok. Türsab bizi her konuda yalnız bırakıyor.”

tursab-avrupa-byk7.jpg

TÜRSAB’TAN BİR ALLAH’IN KULU ZİYARET ETMEDİ
Taşıma araçları bulunan seyahat acentesi sahibi “D2’lerle ilgili kime ne vereceğimi şaşırdım. Lokantacı bile D2 belgesi satıyor. Şirketimi kapatacaktım. 9 yıllık acenteyim Türsab’tan bir Allah’ın kulu ziyaret etmedi. Aydan aya sadece bir dergi gönderiyor. Okul servisleri bile dernek kurdu, transfer ve tur yapıyor. Türsab’a şikayetlerimizden sonuç alamıyoruz”

tursab-avrupa-byk5.jpg

TÜRSAB DOST MU DÜŞMAN MI?
Bakırköy Sevgi Turizm sahibi “Türsab’ın acentelerin dostu mu düşmanı mı olduğunu anlamadım. Dost mudur düşman mıdır sorgulamak lazım” dedi.
2000’de turizm acenteleri alınıp satılamaz diye kanun çıktı. Dünyada böyle bir kural yoktur. 1992 kongresinde katıldığımda beklentilerim vardı. Ama üyeler tarafından seçimlerde bilinçli ve doğru tercih yapılmadığını gördüm. Ayasofya’nın önünde rehber gibi sahte kimlikle dolaşıyor. Caminin önünde su satıyor. Kapadokya, Boğaz turu satıyor. Türsab ortada yok.”

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.